Aktualności

Czytanie w bibliotece w SierakówkuKsiążka towarzyszy nam w każdej chwili.
To przyjaciel, który nigdy nie zawodzi.

 

 


   


   

   
   
   
   


  W dniu 11.12.2017 r. w Filii Bibliotecznej nr 3 w Lucieniu odbyło się spotkanie przyjaciół biblioteki. Przybyłe Panie rozmawiały o tradycjach wigilijnych w swoich domach , czytano też fragmenty książek ,,Święta w polskim domu'' i ,,Festiwal pięknie nakrytych stołów". Czytelniczki rozmawiały również o ciekawych pozycjach literackich, które czytały i które polecają . Przy kawie i herbacie miło spędziły czas.
    

   W dniu 13.12.2017 r. w Filii Bibliotecznej nr 3 w Lucieniu odbyło się spotkanie przedświąteczne z dziećmi z miejscowości Lucień. Najmłodsi przybyli razem ze swoimi mamami i babciami. Wszyscy pracowali z zaangażowaniem przy wykonaniu pięknych kart świątecznych. Następnie dzieci słuchały opowiadania o Świętym Mikołaju i dniach Bożego Narodzenia. Słodki poczęstunek dodał energii do dalszej wspólnej zabawy .Wszyscy się świetnie bawili i wesoło spędzili czas.

     

    OTRZYMALIŚMY DOTACJE Z MKIDM

    2013 r.  -  6000 zł.
    2014 r.  -  3000 zł.
    2015 r.  -  8000 zł.
    2016 r.  -  8100 zł.
    2017 r.  -  9000 zł.    SPOTKANIA BIBLIOTEK GMINNYCH I FILII BIBLIOTECZNYCH    Miejska Biblioteka Publiczna im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie pełniąca funkcję Biblioteki Powiatowej dla powiatu gostynińskiego podczas "roboczego" spotkania bibliotek gminnych i filii bibliotecznych wraz z Działem Wojewódzkiej Sieci Bibliotek Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego.


    NARODOWE CZYTANIE "WESELA" STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W FILII BIBLIOTECZNEJ NR 3 W LUCIENIU
     

    W dniu 02.09.2017 Filia Biblioteczna nr 3 w Lucieniu wzięła udział w Narodowym Czytaniu 2017. Na spotkanie przybyły czytelniczki i miłośnicy książek. Spotkanie rozpoczęto od przeczytania Orędzia Prezydenta RP Andrzeja Dudy a następnie czytano fragmenty "Wesela", po którym rozmawiano na temat utworu.


    Narodowe Czytanie 2017 odbyło się w miłej i sympatycznej atmosferze przy kawie i herbacie.    PODZIĘKOWANIE PREZYDENTA RP DLA BIBLIOTEKI W SIERAKÓWKU

    Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przesłał podziękowanie dla Gminnej Biblioteki Publicznej w Sierakówku za udział w piątej edycji Narodowego Czytania "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza.
     

                              
      
     Henryk Sienkiewicz
     170 rocznica urodzin - 100 rocznica śmierci pisarza

     Daty jak klamry spinające życie. W dniu 15 maja w remizie OSP w Białotarsku odbyła się Majówka Literacka - Czytamy Henryka Sienkiewicza, która przybliżyła słuchaczom życie i twórczość pisarza.

     Organizatorami byli:
     - Biblioteki Gminy Gostynin.
     - Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Białotarsku.
     - Koło Gospodyń Wiejskich – Zespół ,,Białki".
     - Ochotnicza Straż Pożarna w Białotarsku.
     - Osobę i twórczość Henryka Sienkiewicza przybliżyła Elżbieta Włodarczyk – bibliotekarz Gminnej Biblioteki Publicznej    
     w Gostyninie z/s w Solcu.
     - Fragmenty utworów pisarza czytali: Wójt Urzędu Gminy Gostynin Pan Edmund Zieliński wraz z żoną - ,,Ta trzecia".
     - Uczniowie Gimnazjum w Solcu ,,Krzyżacy''.
     - Uczniowie Gimnazjum w Białotarsku fragment ,,Potopu".
     - Uczniowie szkół podstawowych z Sokołowa , Teodorowa i Solca - „W pustyni i w puszczy".
     - Zespół ,,Białki'' umilał spotkanie śpiewem . W ich wykonaniu zabrzmiały dumki ,,Na dwa serca '', „Sokoły" oraz Gdybym Ci ja miała..."
     Majówka Literacka była zakończeniem cyklu spotkań pod hasłem ,,Czytamy utwory Henryka Sienkiewicza", które się odbywały się w szkołach i bibliotekach gminy Gostynin w miesiącach luty i marzec 2016 roku.


      


     Spotkanie z czytelnikami
     W ramach obchodów Roku Henryka Sienkiewicza w Filii Bibliotecznej nr 3 w Lucieniu spotkali się czytelnicy naszej placówki by wspólnie czytać powieść H. Sienkiewicza "Krzyżacy. Można to zobaczyć na załączonych fotografiach.
     Odbyło się również spotkanie dla najmłodszych uczestników placówki bibliotecznej w okresie ferii zimowych.
     Odwiedziła również bibliotekę kl. IV ze Szkoły Podstawowej w Lucieniu.

           Aktualności

      

     Gminna Biblioteka Biblioteka Publiczna w Gostyninie z/s w Solcu wzięła udział w projekcie „Czytam sobie w bibliotece".

      
      
     Znajdź nas na Facebooku