Czytanie w bibliotece w Sierakówku

Książka towarzyszy nam w każdej chwili.
To przyjaciel, który nigdy nie zawodzi.

Filia Biblioteczna nr 5 w Białotarsku

Filia Biblioteczna nr 5 w Białotarsku w sierpniu 2017 roku przeniosła się do lokalu w Szkole Podstawowej w Białotarsku .
            Oto kilka migawek z życia biblioteki na nowym miejscu.

Szcześliwego Nowego Roku

W dniu 11.12.2017 r. w Filii Bibliotecznej nr 3 w Lucieniu odbyło się spotkanie przyjaciół biblioteki. Przybyłe Panie rozmawiały o tradycjach wigilijnych w swoich domach , czytano też fragmenty książek ,,Święta w polskim domu'' i ,,Festiwal pięknie nakrytych stołów". Czytelniczki rozmawiały również o ciekawych pozycjach literackich, które czytały i które polecają . Przy kawie i herbacie miło spędziły czas.

W dniu 13.12.2017 r. w Filii Bibliotecznej nr 3 w Lucieniu odbyło się spotkanie przedświąteczne z dziećmi z miejscowości Lucień. Najmłodsi przybyli razem ze swoimi mamami i babciami. Wszyscy pracowali z zaangażowaniem przy wykonaniu pięknych kart świątecznych. Następnie dzieci słuchały opowiadania o Świętym Mikołaju i dniach Bożego Narodzenia. Słodki poczęstunek dodał energii do dalszej wspólnej zabawy .Wszyscy się świetnie bawili i wesoło spędzili czas.

OTRZYMALIŚMY DOTACJE Z MKIDM

2013 r.  -  6000 zł.
                  2014 r.  -  3000 zł.
                  2015 r.  -  8000 zł.
                  2016 r.  -  8100 zł.
                  2017 r.  -  9000 zł.

SPOTKANIA BIBLIOTEK GMINNYCH I FILII BIBLIOTECZNYCH

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie pełniąca funkcję Biblioteki Powiatowej dla powiatu gostynińskiego podczas "roboczego" spotkania bibliotek gminnych i filii bibliotecznych wraz z Działem Wojewódzkiej Sieci Bibliotek Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego.