GBP w Emilianowie

TYDZIEŃ BIBLIOTEK MAJ 2019

Przyjaciół szukać należy tak, jak szuka się

dobrych książek. Bo nie w ich ilości

i w zaspokajaniu ciekawości  zaznaje się szczęścia,

lecz nade wszystko w znikomej ich ilości,

w ich wartości i w dogłębnej ich znajomości.

Aleman Mateo

W kolejnym, już XVI Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek brali udział przede wszystkim najmłodsi czytelnicy biblioteki w Emilianowie.Trzeba przyznać, że dzieci chętnie sięgają po książki, czytają je dokładnie, samodzielnie lub przy pomocy rodziców. Widzę i obserwuję, gdyż na co dzień często  są gośćmi biblioteki i niektórzy z nich tę samą książkę czytają kilkakrotnie, bo im się tak bardzo spodobała (seria o panu Pierdziołce lub  o dinozaurach). Dzieciom z oddziału przedszkolnego przeczytałam baśń o„Czerwonym Kapturku’’. Z zainteresowaniem słuchały opowieści o przygodach dziewczynki. Zwróciły uwagę  na postać wilka i odetchnęły z ulgą, gdy myśliwy uratował bohaterów. Opiekun dzieci: p. E. Filińska przygotowała piękne, duże i kolorowe ilustracje, które obrazowały treść baśni, co również przyczyniło się do zwiększenia zainteresowania utworem. Na koniec dzieci pokolorowały ulubione postacie występujące w różnych baśniach. Pani M. Dan - Liberadzka i jej uczniowie z klasy II przygotowali piękne zakładki do książek, które mogą być wykorzystane podczas czytania ulubionych utworów literackich. Dzieci zrobiły je samodzielnie, wykorzystując swoją pomysłowość i inwencję twórczą. Natomiast dzieci z kl. I i III pod opieką pań: A. Dryńkowskiej i A. Adamaszek na lekcjach wykonywały prace plastyczne, rysowały (lub wykorzystywały inne techniki plastyczne) swoje ulubione postacie z lektur i baśni:„Anaruk-chłopiec z Grenlandii”, „Brzydkie kaczątko’’, ,,Kwoka’’ czy ,,Scooby – doo’’.

Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim dzieciom i ich opiekunom za udział  w tym przedsięwzięciu, oby Tydzień Bibliotek trwał

przez cały rok.

NARODOWE CZYTANIE